Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos uzsver: „Ceru, ka dotais pētījums būs ieguldījums nākamajā valsts simtgades gadā organizējamā Pasaules latviešu zinātnieku kongresa veiksmīgā norisē un veicinās diasporas zinātnieku saiknes stiprināšanu ar Latviju”.
Šobrīd Latvijas izcelsmes zinātnieki strādā visdažādākajās valstīs, tostarp ļoti prestižās ārvalstu zinātniskajās institūcijās ASV, Francijā, Zviedrijā, Vācijā un citās valstīs. Zinātnieku skaits Latvijā turpina samazināties, arī uz emigrācijas rēķina. LU pētnieku līdzšinējie pētījumi ir skaidri parādījuši diasporas pārstāvju zināšanu potenciālu, īpaši kontekstā ar inovāciju radīšanu, zināšanu ietilpīgiem produktiem, un Latvijas industriālās telpas paplašināšanu.
Kā norāda LU Diasporas un migrācijas pētījumu centra vadītāja Inta Mieriņa: “Pasaules prakse apliecina sadarbības ar diasporas zinātniekiem potenciālos ieguvumus gan valstij, gan pašiem zinātniekiem. Cits jautājums – cik lielā mērā tās ir apzinātas un tiek izmantotas”.
Jautājums par zinātnieku tīklošanos īpaši aktualizējies arī saistībā ar 2018. gada jūnijā plānoto IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresu. Sadarbība ar Latvijas diasporu ir kļuvusi par vienu no nozīmīgākajiem Ārlietu ministrijas rīcības virzieniem: veicināt diasporas politisko un pilsonisko līdzdalību, saglabāt tās saikni ar Latviju un latvisko identitāti, stiprināt sadarbību ar tautiešiem ārzemēs.
Aptaujas anketu iespējams aizpildīt līdz 15. oktobrim.
Saite uz aptauju latviešu valodā: www.questionpro.com/t/ANkqlZalsO
Saite uz aptauju angļu valodā: www.questionpro.com/t/ANkqlZalic
LU DMPC aktualitātēm var sekot līdzi mājaslapā www.diaspora.lu.lv