LU Diasporas un migrācijas pētījumu centrs 29. aprīlī plkst. 14:00 aicina uz Polijas Zinātņu akadēmijas Filozofijas un socioloģijas institūta asociētā profesora Rafala Smočinska vieslekciju “Lielbritānijas sabiedrības reakcija uz Austrumeiropas migrantiem morālās panikas teorijas skatījumā”.

Lekcijā tiks analizēta Lielbritānijas sabiedrībā vērojamā morālā panika pret Austrumeiropas migrantiem pēc Austrumeiropas valstu pievienošanās Eiropas Savienībai 2004. gada maijā, kā arī šīs parādības pakāpeniska norimšana pēc Lielbritānijas referenduma par izstāšanos no ES 2016. gadā. Pretmigrācijas diskursu atkārtošanās un analizētā pretmigrācijas noskaņojuma mainīgums tiek aplūkots caur emocionāli investētas sociālās rīcības prizmu. Pēc referenduma pretmigrācijas diskursi sabiedrībā turpināja parādīties epizodiski, taču ievērojami piezemētāk, mazāk emocionāli un galvenokārt kā aprakstošs simbolisks sociālo problēmu atspoguļojums, nevis aktīva to veicināšana. Pētījumā morālās panikas samazināšanās tiek pamatota ar intervijām, kas veiktas galvenokārt ar zemu kvalificētiem migrantiem, kā arī ar vairāk nekā tūkstoš laikrakstu rakstu analīzi gan pirms, gan pēc referenduma.

Rafals Smočinskis ir sociologs, Polijas Zinātņu akadēmijas Filozofijas un socioloģijas institūta asociētais profesors un Reliģijas pētījumu nodaļas vadītājs. Viņa pētnieciskās intereses aptver sociālo kontroli, politisko filozofiju, elišu socioloģiju un reliģijas socioloģiju. Viņš publicējies tādos izdevumos Ethnic and Racial Studies, East European Politics and Societies and Cultures, Current Sociology, Theory and Society. Piedalījies projektos, ko finansējusi Eiropas Komisija, Norvēģijas Pētniecības padome, DAAD, Polijas Nacionālais zinātnes centrs u.c., kā arī bijis viesprofesors Austrālijas, Dienvidkorejas, Irānas, Polijas, Japānas un Lielbritānijas universitātēs. 

Lekcija notiks angļu valodā. Norises vieta: Kalpaka bulvāris 4, Sapere aude zāle (2. stāvs). Aicināts ikviens interesents!

Share